Hayat

Starlink uyduları neden yapıldı?

Starlink internet uyduları

Starlink uyduları neden yapıldı? Amaç neydi?

Starlink uyduları Elon Musk’ın sahip olduğu SpaceX şirkti tarafından uydu internet erişimi sağlamak amacıyla yapılmıştır. Sıra yıldızlar halinde görünmektedir.

Amaç ise uydu, gezegen keşifleri en önemlisi ise savaş halinde iletişimin kopmaması en büyük kar elde etmeyi planladıkları hedef ise en geliştirilmiş uydunun ABD’de kalması küçük çaplı kontrol edilebilir uydularını ise başka ülkelere milyonlarca dolara satma fikridir.

2015 yılında medya ile paylaşılan Starlink uyduları ordu çıkarları doğrultusunda jammer sinyal bozuculara engel olmak amaçlı üretildiğini düşünmekteyiz.

Jammer Sinyal Karıştırıcı Nedir?

Jammer sinyal karıştırıcı frekansları karıştırarak sinyal kesen cihazların genel ismidir. Uçak, gemi ve dronelerde sinyal karıştırarak ateşlenen füzelerin karışması harita yol güzergâh karıştırma vb. çok amaçlı hizmetler için tüm ülke ordularında kullanılmaktadır.

RU – UK savaşında görünen starlink yıldızları, deprem sonrası Türk hükümetinin istememesine rağmen Türkiye üzerinde göründüğü söylenilmektedir. İnternet üzerinde bazı illerde görünüp fotoğraflar paylaşılmaktadır. Tabi her fotoğrafa her görsellerede inanmamak lazım. Çoğu zaman bazı şeyler komplo teori olabiliyor.

Deprem sonrası Twitter hesabından yazan Elon Musk ‘‘Starlink henüz Türk hükümeti tarafından onaylanmadı. SpaceX onaylanır onaylanmaz gönderebiliriz.” isteğinde bulunmuştu.

NOT: YOUTUBE yayınlarından alıntıdır. Siz değerli okuyucularımızdan konu hakkında bilgi ve yorumlarınızı rica ederiz.


Türkiye üzerinde Roma imparatorluğu mu kurulmak isteniliyor okumak için tıklayınız

Deprem savaş amaçlımı yapıldı? Makalemizi okumak için tıklayınız

Yazımızı nasıl buldunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Visited 10 times, 1 visit(s) today

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
WhatsApp
Destek Hattı
Merhaba, Size Homm Bitkisel işimiz hakkında nasıl yardımcı olabilirim?