Network Marketing Firmaları
Trend

Network Marketing sektöründe kimler çalışabilir?

Network Marketing sektöründe kimler çalışmalı?

Doğru zamanda, doğru bir ürünle, iyi bir firma, güçlü ve deneyimli bir sponsorla network marketing yapmak size hayal bile edemeyeceğiniz hayat kazandırabilir. 

Network Marketing sektöründe kimler çalışabilir? Neden çalışmalı?

Sorusunun cevabını maddeler halinde siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Ek İş & Ek Gelir Kazanmak.

Geliriniz masraflarınızı karşılamaya yetmiyorsa ek iş yaparak ek gelir elde etmek zorundasınız. Şu anda ülkemizde çok az bir kesim dışında hemen herkes ek gelir kazanma peşindedir.  Esas işinizin yanında yapabileceğiniz en güzel ve kolay ek iş ise network marketingdir.  

Meslek Edinmek.

Network marketing bir meslek olarak ful time yapıldığında diğer mesleklere göre en çok kazandıran meslektir. Üstelik diğer mesleklerde iş yükü baştan neyse sonra da aynı devam ettiği ve bıkkınlık verdiği halde, network marketing ‘de giderek iş yükünüz azalır ve keyif almaya başlarsınız.

Bilgi Ve Deneyim Gerektirmez.

Network marketing işinde başarılı olmak için önceden ne yaptığınızın, hangi okulu bitirdiğinizin bir önemi yok. Eğitimlere katılır ve sponsorunuzu takip ederseniz çok kısa sürede kazanmaya başlarsınız. Hatta mevcut bilgi ve tecrübenizi network marketing işinde kullanmak başarısızlık sebebi olabiliyor.

Takdir Edilirsiniz.

Kamu veya özelde bir çalışansanız kolay kolay takdir edilmezsiniz. Hatta büyük bir özveriyle çalışsanız bile tutarlar torpilli birini terfi ettirirler. Oysa Network marketing işinde torpil sökmez, başarısızlık asla ödüllendirilmez. Ama en ufak bir başarınız bile çok ciddi takdir edilir, sahneye çıkarılır alkışlanırsınız.

Kendi İşinizin Patronu Olursunuz.

Kendi işinin patronu olmak bir çok kişinin hayalidir. Kendi işinde patron olmak çalışma saatlerini kendin belirlemek ve işe gitmediğinizde sizi arayıp azarlayacak veya işinize son verecek bir patronun olmaması demektir. Network marketing yaptığınızda tam olarak bunu yaşayabilirsiniz.

Patron

Risksiz ve Sermayesiz İş Kurabilirsiniz.

Network marketing satış ortaklığına dayalı bir sistem olduğu için ürün satın alma ve stoklama derdiniz yoktur. Bu nedenle hiç riskiniz yoktur. Sizin yapmanız gereken bir ekibinizle birlikte firmanın deposundan olabildiğince çok ürün çıkararak ciro oluşmasını sağlamaktır. Kazancınızı bu ciro belirler.

Sınırsız Kazanç İmkanı Sağlayabilirsiniz.

Network marketing işinde kazanç sınırı yoktur. Kimileri belli bir limite ulaştığında çalışmayı bırakır. Bazılarının hayalleri çok büyüktür ve daha çok kazanmak için daha fazla çalışır. Dünya çapında network yapan bir çok lider milyon dolarlar seviyesinde para kazanmayı başarmıştır, ülkemizde de milyonerler vardır.

Bürokrasiden Kurtulursunuz.

Girişimcilik yapıp kendi ürününüzü üretmeye kalkıştığınızda önünüze bir çok bürokratik engel çıkar. Bir çok girişimci bu engelleri aşamadığı için daha işin başında vazgeçer. Oysa network marketing ‘de tüm bürokratik işler halledilmiş, tüm izinler alınmıştır ve her şey hazırdır. Siz sadece işinize odaklanırsınız.

Özgürce Gezip Görebilirsiniz.

Network marketing zamandan ve mekandan bağımsız olduğu için istediğiniz anda tatile gidebilirsiniz. Zaten belli bir başarı yakaladığınızda firma size bir çok tatil hediye edecektir. Toplantılar , seminerler ve tatil olanakları zaman zaman tüm firmalarda yapılmaktadır. Oysa klasik sabit işlerde fiilen işinizin başında olmanız gerekir. Bundan dolayı ömründe hiç tatil yapmamış çalışan arkadaşlarımız vardır.

Çevreniz Genişletir & Sosyalleşirsiniz.

Network marketing sayesinde çok fazla insanla tanışma şansınız vardır. Bir çok kişi çevrem yok diye network yapmak istemez. Oysa çevre edinmek ve farklı şehir, hatta farklı ülkelerden insanlarla tanışmak için network yapmalısınız. Klasik işlerde etrafınızdaki bir kaç kişiden başka kimseniz yoktur. Ekibiniz ve müşterileriniz olacağınızdan sosyalleşmeme gibi bir şansınız bulunmuyor 🙂

Kişisel Gelişim & Kendini Geliştirme.

Kişisel gelişimde en önemli konu özgüvendir. Network marketin sayesinde alacağınız ücretsiz eğitimler ve alabileceğiniz ücretli eğitimler sayesinde daha bilgili ve deneyim kazanacaksınız ve esas işinizde de başarılı olursunuz. Özellikle belli bir kariyerden sonra sahneye çıkarak toplum önünde konuşma yeteneğiniz gelişecek ve bu sizi başarılı bir lider yapacaktır.

Miras Bırakma İmkanı.

Network marketing bir ticaret olduğu için klasik ticarette olduğu gibi miras bırakır, sahip olduğunuz kariyeri olduğu gibi çocuklarınıza aktarabilirsiniz. Oysa profesör, genel müdür, general veya hangi kariyerde olursanız olun, hiç bir iş yerinde kariyerinizi çocuklarınıza miras bırakamazsınız.

İş Arkadaşlarını Belirleme.

Network marketing işini klasik işlerden ayıran en büyük özelliklerden biri çalışacağınız kişileri kendiniz seçebilmenizdir. Oysa klasik işlerde çalışacağınız iş arkadaşlarınızı siz değil başkaları seçer ve siz hoşlanmasanız bile o kişilerle uzun yıllar çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Oluşturacağınız ekipte kendi fikir ve görüşlerinize uyan kişileri tercih etmeniz çok önemlidir.

Ekip Olmanın Gücü.

Bir kişinin patron sayılması için en az 100 kişi çalıştırması gerekiyor. Bunun için ne kadar sermaye gerektiğini düşünüp hesaplayabilirsiniz. Network marketing size bir patron gibi insanları işe alma ve işinizi geliştirmek için ekip kurma imkanı vermektedir. Üstelik ekibinize karşı tek sorumluluğunuz onu eğiterek ekibinize dahil etmektir.

Zaman ve Mekandan Bağımsız Olma Şansı.

Network marketing klasik işlerde olduğu gibi sürekli işin başında olmayı gerektirmez. Çünkü başında durmanız gereken işçileriniz veya sizin dükkanı açmanızı bekleyen müşterileriniz yoktur. Klasik işlerin monotonluğu burada yoktur. Bu da çalışırken size muhteşem özgürlük ve işten keyif almanızı sağlar.

Sistemin Adaletli Olması.

Network marketing ‘de kariyer önemlidir, çünkü kariyer ciroya bağlı olarak gelirinizi belirler. Klasik işlerde kariyer almanız için hak ediyor olmanız yetmez, torpil de bulmanız gerekir. Ama network ‘de herhangi bir kariyerin gerektirdiği şartları yerine getirdiğinizde sistem size otomatik olarak kariyerinizi verir.

Uluslararası Çalışmak.

Sabit bir iş yeri gerektiren klasik işlerde hedef kitleniz bulunduğunuz semt veya cadde, hatta sokakla sınırlıdır. Bazen bir sokakta aynı sektörde bir çok işyeri bulunur. Oysa network marketing işinde e-ticaret sayesinde hedef kitleniz çok geniştir. Dünyanın her yerinde işinizi kurabilirsiniz.


Homm Bitkisel ekibimize kayıt olarak katılmak için tıklayınız.

Homm Bitkisel kazanç planını detaylı incelemek için tıklayınız.

(Visited 15 times, 1 visits today)
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu