İş Fikirleri

Evden Kazandıran İş Modelleri

Evden iş modelleri nelerdir?

Evden kazandıran iş modellerini siz değerli okurlarımızla bu konumuzda paylaştık, umarım faydalı olur.

ANKET’lere katılarak evden para kazanmak

Anket yapan şirketler ürün tercihlerinizi ve satın alma davranışınızı anlamaya çalışmaktadır. Bu tür verileri toplamak için online anketlere katılmanızı istiyorlar. Elbette bunun bedelini ödemeye hazırlar.

İşletmeler, anket sonuçlarına dayanarak ürün geliştirme veya reklamcılık açısından stratejik seçimler ve tahminler yapabilirler. Aynı zamanda, anketlere katılmak, internetten para kazanmanın kolay bir yoludur.

Anket siteleri sizi paraya boğacak kadar çılgın değiller, ancak sizi anketlere katılmaya ikna etmek için ödül teklif ediyorlar. Burada asıl olan çok sayıda firmaya kayıt olmaktır.

Her bir firma size ayda 100 TL ödeme yapsa ve 5-6 tanesi ile devamlı iletişim halinde olsanız, aylık 600 TL hiç fena sayılmaz.

Online anketlere katılarak hızlı ve kolay para kazanmak isteyenler için kesin ödeme yapan siteleri bir araya toplayarak sizlerle paylaşıyorum.

Anketten para kazandıran siteler

  • Survey Pago TR » BURADAN kaydol ve hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.
  • MarketAgent TR » BURADAN kaydol ve hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.
  • Myiyo TR » BURADAN kaydol ve hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA kullanarak evden para kazanmak

Sosyal medyadan para kazanmak kolay değildir, ancak düşündüğünüz kadar zor da değildir. Mesele şu ki, insanlar sadece inanılmaz derecede güzel ya da bir konuda yetenekli oldukları için sosyal medyadan kazanç sağlamıyor.

Buna stratejik bir iş gibi bakarsanız, başarılı olma şansınız katlanarak artacaktır. Evet, biraz zaman alacak ama kesinlikle yapılabilir.

Sosyal medyadan gelir elde etmenin çok emek gerektirdiği kesin. Ancak harika içerikler oluşturur ve doğru stratejileri izlerseniz, çok para kazanmak için büyük bir şansınız olur.

Sosyal medya’da para kazandıran siteler

YouTube

Aslında, bir kanal için iyi bir fikri olan ve sürekli olarak kaliteli videolar oluşturabilen herkes, Youtube’dan para kazanmaya başlayabilir.

Mesele şu ki, YouTube dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. Milyonlarca insan bunu sadece eğlenceli videolar bulmak için değil, aynı zamanda her türlü şeyin nasıl yapacağını öğrenmek için de kullanıyor.

Yeterince büyük bir kitlenin ilgilendiği konular hakkında çekici videolar oluşturabilirseniz, şansınız var.

Youtubeden para kazanmak

Instagram

Instagram hesabınızı binlerce aboneye sahip olacak şekilde büyütebilirseniz, internetten para kazanmak çok kolaydır.

Birçok marka, reklam yayınlamak için kendi sektörlerine yakın Instagram fenomenlerini arar.

Bu işin püf noktası tam olarak popüler olmakla alakalı olduğu için ”insanları nasıl etkilerim” diye düşünmeye başlasanız iyi olur.

Ne kadar kazanırım? Bu, peşinize takılan kitlenin ne kadar büyük olduğuna ve uyguladığınız stratejiye (para kazanma yöntemi) bağlı olduğu için kesin bir rakam vermek yanlış olur.

Fakat bol sıfırlı aktif takipçi kitlesi olanlar aylık 500.000’den fazla kazanıyor.

Facebook

Facebook, insanların istilasına maruz kaldığı müddetçe her zaman kazanç fırsatları sunacaktır. Facebook sayfaları insanları bir araya toplamak ve kolay para kazanmak için ideal alanlardır.

Tatmin edici sayıda beğeni almış olan sayfalar satış ortaklığı amaçlı kullanılabilir, sponsor gönderi yayımlayabilir veya doğrudan satılabilir.

Popüler bir fan sayfası her zaman nakit para demektir. Elinizin altında bedava olmasına rağmen böylesine güçlü bir reklam fırsatı varken, her türlü para kazanmak mümkün.

Twitch

Eğer benim yaşımdaysanız, muhtemelen bunu şaşırtıcı bulacaksınız, ancak insanlar aslında sadece oyun oynayarak para kazanıyor.

Tek ihtiyaçları olan bir oyun, bir Twitch kanalı ve insanları izlemeye yönlendiren bir kişiliktir.

Twitch’i hiç duymadıysanız, temelde oyuncular için en büyük canlı yayın platformudur; burada herkes oynadıkları oyunları canlı yayınlamaya başlayabilir ve farklı taktiklerle para kazanmaya başlayabilir.

Oyun oynamaktan keyif alıyorsanız, bu gerçekten sevdiğiniz bir şeyi yaparak para kazanmanın o kadar kolay bir yoludur ki, kesinlikle denemeye değer.

Pinterest

Pinterest, her ne kadar ülkemizde fazla ilgi görmüyor olsa bile para kazanmak için elverişli bir platform. 450 milyondan fazla kullanıcısı var ve şaşırtıcı bir şekilde bunların %80’lik kısmı bayandır.

Pinterest, tıpkı İnstagram gibi görsel paylaşıma dayalı sosyal ağlardan biri olmasına rağmen biraz daha farklı bir yapısı var.

Sosyal medyada mantık hep aynı işler; sizi takip eden bol sıfırlı bir kitle yoksa, para da yoktur. Pinterest üzerinde pano adı verilen kendinize özel sayfalar açıyorsunuz.

Burada belli bir kitleye hitap eden kusursuz görseller paylaşarak takipçi toplamanız gerekiyor.

Hedef aldığınız takipçi sayısına ulaştıktan sonra satış ortaklığı yapabilir, sponsor alabilir veya web sitenize ziyaretçi çekerek para kazanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Tiktok

TikTok şu anda dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya platformudur. Ve son raporlar, şirketin 2022’de 1,5 milyar aktif aylık kullanıcıyı aşacağını gösteriyor.

Bu tür hızlı büyüme, platformda takipçi oluşturmak için birçok fırsat olduğu anlamına gelir.

Twitter

Eğer aktif bir Twitter hesabınız varsa, bunu paraya çevirmek en doğal hakkınız.

Satış ortaklığı yoluyla, sponsorlar ile çalışarak veya farklı stratejiler kullanarak para kazanabilirsiniz. Fakat internetten para kazanmak için bu platformu tercih etmek yanlıştır.

Şunu özellikle vurgulamak istiyorum; Twitter üzerinden para kazanmak için harcanan emek, diğer sosyal sitelerde daha fazla para ediyor.

Eğer elinizin altında zaten popüler bir Twitter hesabı varsa, bunu değerlendirmek son derece mantıklı, ancak sıfırdan başlayacak olanlar için Facebook ve Instagram çok daha idealdir.

MAKALE veya Blog yazarak evden para kazanmak

Makale yazmak, hızlı para kazanmak için harika bir seçenektir.

Makale yazarları, başta blog ve web sitesi içeriği dahil olmak üzere her türlü içeriği oluşturur. Sonuçta bu, ziyaretçi çekmek için içerik pazarlama stratejisinin bir parçasıdır.

İçerik yazarak hızlı para kazanmak istiyorsanız, yazım veya dilbilgisi hatalarınız olmadığından ve içeriğinizin akıcı olduğundan emin olmanız gerekir.

Kaliteli içeriğe olan talep son birkaç yılda büyük ölçüde arttı.

Bunun nedeni, içeriğin web sitelerinin daha fazla trafik almasına ve daha fazla potansiyel müşteri ve satış oluşturmalarına yardımcı olmasıdır.

İçerik yazarak hızlı para kazanmak ilginizi çekiyorsa, içerik talep eden müşterilere ulaşmak için özel platformlara kaydolmanızı öneririm:

  • SadeceON, Bionluk, UzmanKirala gibi siteler makale yazmak isteyenlerin en kolay müşteri bulabileceği başlıca yerler.
  • Bolca müşteri bulabileceğiniz başlıca forumlar, r10, wmaraci, iyinet vb.
  • Eğer İngilizce veya farklı bir dilde yazmak istiyorsanız o zaman Fiverr ve Upwork ilk tercihiniz olmalı.
  • Alternatif olarak, FlexJobs gibi farklı seçeneklere bakabilirsiniz.

Sitelerden satış ortaklığı

Satış ortaklığı, internet ortamında satılan herhangi bir ürünün reklamını yaparak satışına vesile olmak şartıyla elde edilen kazanç olarak ifade edilebilir.

Bu reklamı size verilen özel bir bağlantı ile yapıyorsunuz. Reklam için, blog, sosyal medya ve Google ads tercih edilebilir. Ben blog üzerinden açıklamaya çalışacağım.

Bu benim internetten para kazanmak için ilk uyguladığım yöntem ve bence pasif gelir elde etmek isteyen herkes için en uygun yöntemdir.

Uygulaması kolay, yatırım neredeyse yok ve gelir potansiyeli çok yüksek. Ek olarak, bir kez monte edildiğinde pratikte bunu unutabilirsiniz; sadece minimum bir bakım gerekli olacaktır.

Satış ortaklığı, ürün önerileri veya analizleri yayımlayacağınız bir blog açmaktan ibarettir. Bu analizlerde ürünlerin satıldığı asıl web sitelerine bağlantılar veriyoruz. Bu bağlantılar yoluyla yapılan her bir satış, size bir miktar komisyon getiriyor.

Bu sistemin gelir potansiyeli seçtiğiniz pazara (ürün kategorisi ne kadar çok satılırsa ve ne kadar pahalıysa, o kadar iyidir) ve aynı zamanda harcadığınız zamana bağlıdır.

Satış ortaklığı ile nasıl para kazanılır?

  • Bir blog sitesi oluşturun.
  • Analizler, karşılaştırmalar ve öneriler yazın.
  • Blog sitenizi tanıtın.

Ve siz uyurken bile çalışan tam otomatik bir projeniz olsun.

Bu sistemle evden para kazanmak nispeten basittir, ancak büyük rakamlar almak istiyorsanız saatlerce çalışmanız gerekecektir.

İyi haber şu ki, ilk çabadan sonra kendinizi ödülleri toplamaya adayabilirsiniz.

Google Adsense

2022’de internet yoluyla para kazanmanın en iyi yollarından bir diğeri, web sayfalarında reklam yayınlamaktır.

Bir konuyla ilgili bir web sayfası açar, okuyucuları çeker ve bir kez orada olduklarında, belirli bir eylemde bulunduklarında kolayca para kazanırsınız.

Reklamcılığın en büyük avantajı, para kazanmak için okuyucunun herhangi bir şeyi satın almak zorunda olmayışıdır.

En yaygın olanı okuyucu bir reklamı tıkladığında para kazanmaktır. Aslında bu eylem, dünyadaki en önemli reklam ağının çalışma şeklidir; Google Adsense.

Adsense, kullanım kolaylığı ve reklam veren sayısı sayesinde çok popülerdir. Kolayca kayıt olursunuz ve başvurunuz onaylandıktan sonra küçük bir kod ekleyerek web sitenize reklam koyabilirsiniz.

Adsense odaklı bir para kazama projesi için, belirli bir konuda genel bilgi sağlayan bir blog açmanız tavsiye edilir.

Örneğin, yemek tarifleri, magazin veya finans hakkında bilgi yayınladığınız bir web sayfası oluşturabilirsiniz.

Yazımızı nasıl buldunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Visited 25 times, 1 visit(s) today

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp
Destek Hattı
Merhaba, Size Homm Bitkisel işimiz hakkında nasıl yardımcı olabilirim?