Hayat

Burçların Genel Özellikleri

Burçların Genel Özellikleri

Burçların Genel Özellikleri

Koç Burcu Özellikleri

Koç burcu savaşçı bir karakterdir. Güçlü yapısı ile öne çıkmaktadır. Başkaları tarafından yönlendirilmekten ve emir almaktan hoşlanmazlar. İş dünyasında Koç burcunu yüksek mevkilerde başarılı olduğunu görebilirsiniz. Çalıştığı yerde kendini değerli hissetmekten hoşlanmaktadır.

Gerçekçi bir yapıya sahip olan koç burcu genellikle duygusal davranışları pek hoşlanmaz ve Öfke kontrolü konusunda pek iyi değildir. Bir anda çok fazla sinirlenebilir ama kısa sürer. Öne çıkmayı severler ve öne çıkmak için cesurdurlar.

İş başlatma konusunda da yüksek enerjiye sahiptirler. Hata yaptığını kolay kabul etmeyip her şeyin en iyisini bildiğini düşünmesi zaman zaman hayatında sorun yaşamasına neden olabilir. Genellikle ilişkilerinde fazlasıyla sadık ve güvenilirdir.

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burcu, enerjisi yüksek, hayatı güzel yanlarıyla yaşamayı, güzel manzaralar görmeyi sever. Kaliteden hoşlanan boğa burcu; gösterişli mekanları tercih ederler. Boğa burcu hayatın tadını çıkarmayı yaşamayı severler.

Boğa burcunun tat alma duyusu oldukça geniş olduğundan yemek yemeye fazlasıyla düşkündür. Çoğu zaman aç olmasa bile mutlu olmak için yemek yiyebilir. Zenginliği ve gösterişi severler. Güçlü iradesi ve çalışkanlığıyla birçok işin üstesinden gelebilirler. Başardığı işlerle kazandığı parayı da yine hayatını güzelleştirmek için kullanırlar. Ani sinirlenip ani siniri geçebilir.

Çok iyi bir dost olan boğa burcu, insanı arkadaş tercihlerinde oldukça seçicidir. Karşısındaki insanın samimiyetine gerçekten güvendiğinden ona kimsenin vermediği değeri verebilir.

İkizler Burcu Özellikleri

İkizler burcu anlık durumları değişkenlik gösteren insanlardır, çok neşeliyken birden durgunlaşabilir veya sinirlenebilir. Ani değişimler ikizler burcu için oldukça normal bir durumdur.

İkizler burcu hem sabırsızdır hem de kararsız. Sürekli ilerlemek ister, fazla bekleyecek sabrı yoktur. Aniden değişen kararları, hayatında sürekli değişikler olmasına neden olur. Bu yüzden birçok iş ve ev değiştirebilir.

Yüksek enerjisi ve sevimli tavırlarıyla insanları mutlu eder. Sosyal iletişimi oldukça fazladır.

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç burcu duygularını yoğun yaşayan, sevdiği insanı fazlasıyla sahiplenen bir yapıya sahiptirler. Duygusal olarak değişiklik gösterebilir ama karşısındaki kişiye güvendiğiyle tüm samimiyetiyle ona içini açacaktır.

Yeni girdiği ortamlarda fazla konuşmamayı daha çok sessiz kalıp etrafı incelemeyi tercih eder. Eğer samimi olduğu insanların olduğu bir ortamda ise uyumlu yapısı ve hoş sohbetiyle ortamı renklendirecektir.

Kötü yanı olarak hemen karamsarlığa kapılabilen yengeç burcu kendisini üzecek bir durum olduğunu düşündüğü anda içine kapanır. Karşılaştığı durumla başa çıkmakta zorlanırsa, kimse yengeci kendi kabuğundan dışarı çıkaramaz.

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan burcu, bulunduğu ortamı fikirleriyle aydınlatan ve ortamı ısıtan bir yapıya sahiptir. Liderlik özellikleri fazlasıyla yüksektir ve insanları organize etmede çok iyidirler. Kendine olan güvenleriyle çoğu insanı kolaylıkla etkileyebilirler. Üst düzey yönetici kadrolarında bulunurlar.

Gösterişli ve lüks yaşamayan seven aslan burcu, yaşadığı alanda ve kendisi üzerinde de gösterişten kaçınmaz. Bulundu her ortamda ilgi odağı olmaktan hoşlanırlar ve bunun için uğraşırlar. Bazen kendini öven tavırlarıyla etrafındaki insanları rahatsız edebilir ama aslan burcunu tanıyan insanlar bu durumdan rahatsız olmamalı.

Aslan burcu hayatında aşk oldukça önemlidir. Aşık olduklarında, o ilişki için yapamayacakları bir şey yoktur. İlişkinin kontrolünün kendilerinde olmasını istemeleri bazen sorun yaratabilir ancak karşılarındaki insana güzel bir hayat yaşatmaları kaçınılmazdır.

Başak Burcu Özellikleri

Başak burcu, fazla titiz ve mükemmeliyetçi insanlardır. Her şeyi fazlasıyla düzenlidir; masalarının üzeri, gardıropları, çantaları. Eşyaların hepsinin bir yeri bir düzeni vardır ve düzen bozulduğunda bunu hemen fark ederler.

Kalabalık, gürültülü ortamlardan fazla hoşlanmayan başak burcu insanları çoğunlukla ortamlarda sessiz ve düşünceli bir duruş sergileyebilir. Karşısındaki kişiye hemen güvenip samimiyet kuramazlar ve İnsanları tanıdıktan sonra sever ve oldukça güvenilir bir dost olurlar.

Başak burcu başarılı olmayı ve faydalı işler yapmayı kişisel zevklerden daha ön planda tutarlar. Gelecekleri yatırım yapmak için çalışmaktan zevk alır ve tutumlu davranarak kendilerini güvende hissederler.

Terazi Burcu Özellikleri

Terazi burçları asil duruşları ve dengeli davranışlarıyla tanınmaktadır ve bu dengelerinin bozulmaması için her türlü çabayı gösterirler. Eşitlik ve adalet konusunda fazlasıyla hassastırlar. Her şeyi hesaplayarak hareket eder, haksızlıklara karşı direnirler.

Terazi burcu, başkalarının hayatlarıyla ilgilenmekten hoşlanır. Herkese eşit davranmayı, maddi manevi yardımcı olmayı ve insanları iyiye yönlendirmeyi görev edinmiştir. Zor zamanlarınızda ve ihtiyacınız olduğunuz anlarda ilk yanınızda olabilecek burçlar arasında en iyi arkadaştır.

Kişisel zevkleri ve çevresindeki insanları mutlu etmek için para harcamaktan çekinmezler. Gezmek ve eğlenmekten büyük keyif alan terazi burcu, kaliteden anlayan, vizyon sahibi bir burçtur.

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep burcu, dayaklı ve mücadeleci bir yapıya sahiptirler. Sağlam karaktere sahip olması zor durumlar karşısındaki dik duruşunun sebeplerindendir. Koyduğu hedeflere ulaşma konusunda burçlar arasında en başarı olanlardandır.

Gizemli yapısı ve yüksek enerji ile girdiği ortamda ilgi çekmeyi başarırlar. Karşısındaki insanı kolayca çözebilen akrep burcu güvenilir, sadık bir dosttur.

Akrep burcu sezgilerine çok güvenirler ama kuşkucu bir yapılarında vardır bu yüzden adım atarken çok dikkatlidirler. Kendilerini yapılan, iyi ya da kötü, hiçbir şeyi unutmazlar ve zamanı geldiğinde söylemekten çekinmezler.

Yay Burcu Özellikleri

Yay burcu enerjik, yerinde duramayan, bulunduğu ortamı neşelendiren, eğlenceli bir hayata sahiptirler. Rahat ve kendine güvenen kişiliğiyle dikkat çekerler. Özgür ruhlu ve kural tanımaz yapısıyla birilerinin boyunduruğu altına girmesi oldukça zordur.

Burçlar arasında en iyi niyetli burç olduğunu söyleyebiliriz. Doğal ve açık sözlü olması, çevresinin kendisine duyduğu güveni arttırır. Heyecan duygusuna olan bağlılığı nedeniyle biz daha uçlarda bir hayat sunar.

Yay burcu ile ilişkiye başladığınızda hayatınızın akışının değişeceğini bilmelisiniz. Eğer heyecanı ve hareketi pek sevmiyorsanız bu durum sizi biraz zorlayabilir. Ancak yay burcunun renkli dünyasına, yüksek enerjisine ve neşesine kapılmanız uzun sürmeyecektir.

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak burcu; zeki, kararlı ve azimlidirler. Bulunduğu ortamda kendini ön plana atmayı sevmez, gerektiği yerde fikrini dile getirir. İsteklerindeki istikrarlı tavrıyla birçok şeyi elde edebilirler. Güçlü karakteriyle hedeflerine ulaşma konusunda fazlasıyla başarılıdırlar. Kendisini seviyesini arttıracak, güçlü ve kariyer sahibi kişilerle birlikte olmayı severler.

Oğlak burcu, geçmişe, yaşanmışlıklara çok saygılı ve kurallara bağlı bir kişiliktir. Büyükleri dinlemeyi sever onları fazlasıyla bilgili görür. Bazen oğlak burcunu gelenek ve göreneklere fazla bağlı görebilirsiniz.

Geleceğini garanti altına alma konusunda karalı olan oğlak burcu, maddi manevi kendini güvendiği anda evlenebilirler.

Kova Burcu Özellikleri

Kova burcu burçlar arasında en marjinal kişiliktir. Farklı yaşam tarzı, düşünce yapısı ve giyim tarzıyla kolay anlaşılmazlar. Özgür ruhları, baskıdan ve zorlanmaktan hemen uzaklaşır. Güçlü merak duygusu ile bilinmeyenin peşinden sonuna kadar gider ama öğrenince vazgeçmesi kolay olur.

Kova burcu, algısı diğer burçlara göre çok daha açık olan bir karakterdir. Durumları, olayları daha kolay kavrayıp, güçlü sezgileriyle, ileriye yönelik görüşlerinde daha doğru tahminlerde bulunur. İleri dönük geniş bakış açısıyla yeniliklere daha kolay uyum sağlarlar.

Kova burcu, insanlara faydalı olmak, öğrenme arzusu ve merak duygusuyla sürekli yeni insanlarla tanışmak isterler. İlişkilerine fazlasıyla önem verirler. İnsanları kandırmaktan hoşlanmaz ve açık sözlüdürler.

Balık Burcu Özellikleri

Balık burcu, yüksek kariyer, zengin olmak ya da güç sahibi olmak gibi beklentileri yoktur. Rahat bir yaşam ister elbette ama önemli olan kendi dünyasında mutlu olmaktır. Geniş hayal gücü kendi dünyasına renklendirebilir. Esas isteği mutlu olmaktır.

Çok para kazanmak ya da yükselmek gibi bir derdi olmayan balık burcu, iş seçimlerinde daha çok hayal gücünü kullanabileceği işleri tercih ederler. Müzik, resim ya da edebiyatla ilgilenebilirer. Sanatlar işlerde çok daha başarılı olacağı kesindir.

Balık burcu, ilişkilerinde, merhametiyle öne çıkar. Uyumlu yapısı bazen değişkenlik gösterse de genellikle sakindir. Aşık olduğunda romantizm duygusunu doruklarda yaşayacaktırlar.


Homm Bitkisel ekibimize kayıt olarak katılmak için tıklayınız.

Homm Bitkisel kazanç planını detaylı incelemek için tıklayınız.

(Visited 95 times, 1 visits today)
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu